امروز : سه شنبه, 25 مهر 1396

پایگاه مقاومت بسیج شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان پایگاه نمونه معرفی شد

نشست فرماندهان و اعضای شورای بسیج ادارات کل سپاه  امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با حضورمسئولان سازمان و  فرماندهان پایگاه های تابعه وهمچنین اعضای شورای بسیج ادارات، صبح روز دوشنبه مورخ شانزدهم اسفند ماه در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد
 

 
به گزارش پایگاه مقاومت بسیج شهید صفاریان، در ابتدای این نشست ، اصغر صالح زاده درخصوص فعالیت های  سازمان ملی استاندارد ایران در بخش های مختلف و نیز اهمیت  جایگاه آن در جوامع بین المللی و همچنین درخصوص تفاهم نامه مبادله شده بین سازمان بسیج مستضعفین و سازمان ملی استاندارد ایران و نقش موثر و مهم  سازمان در پیشبرد اهداف عالیه بسیج ، سخنرانی کرد.
در این نشست،سردار میرتقی، در خصوص نقش بسیجیان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سخنانی ایراد و به بسیجیان توصیه کرد: رهرو خون پاک شهدا وامام شهدا و پیرو ولایت و رهبری باشند .
وی به تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: معظم له فرمودند "بسیجیان همواره در این زمینه امر به معروف و نهی ازمنکر کوشا بوده و در سازمانی که خدمت می کنند موثر و مفید باشند" .
در پایان مراسم از بسیجیان منتخب در جشنواره ورزشی که به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج برگزار شد  و نیز از ادارات منتخب و فعال  در حوزه های مختلف بسیج تقدیر به عمل آمد .
 در این راستا از پایگاه مقاومت بسیج شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان پایگاه نمونه ،قدردانی شد
 
.
 
 
 
 

وَاعتَصِمُوا بِحَبلِ اللَّهِ جَمِيعاً و لاتَفَرَّقُوا

 وَاعتَصِمُوا بِحَبلِ اللَّهِ جَمِيعاً و لاتَفَرَّقُوا
همگي به ريسمان الهي چنگ زنيد و پراكنده نشويد
 
هفته وحدت چیست؟

فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالکَرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است ، از سوی امام خمینی ره ، به عنوان هفته وحدت نامکَذاری شده است . ارکَانی رسمی هم با نام ( مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی ) رسما الان در حال فعالیت هست ( ابتدا زیر نظر سازمان فرهنکَـ و ارتباطات بود اما اکنون جند سالی است که به شکل مستقل کار می کند و از این سازمان جداشده است ، و هر ساله کنفرانسهایی برگزار می کند ، که کنفرانس بین المللی وحدت در هفته وحدت هر ساله در تهران برکَذار می شود و علمای بزرکَـ را از کشورهای مختلف دور هم جمع می کند . و همواره از شخص مقام معظم هبری تا همه مسولین این مملکت تأکید دارند که وحدت میان مسلمانان باید ایجاد شود و عوامل تفرقه خشکانده شود.
به امیدروزی که به این آرزوی دیرینه قرآن،اسلام،پیامبر،امام،رهبروهمه مسلمین جامه عمل پوشانده شود
پس به پیش بسوی وحدت واتحاد اسلامی دربرابرکفروشرک ونفاق واستکبارواستثمار

تاریخ هفته وحدت

دوازده تا بیست ودو ربیع الاول هفته وحدت امت اسلامی

دلیل نام گذاری هفته وحدت چیست؟

۱-به دلیل این که دین اسلام دین کامل و تحریف نشده یکتاپرستی است.
۲-برای حفظ وحدت میان اهل سنت وشیعه که در زادروز رسول ا… اتفاق نظرندارند.
۳-برای این که قرآن کتابی است آسمانی و جامع که برای راهنمایی همه بشریت نازل شده.
۴-به دلیل پیروزی انقلاب اسلامی که مدیون وحدت امت اسلامی است.

اس ام اس هفته وحدت

آیات و روایات متناسب هفته وحدت :

قرآن کریم:
وَاعتَصِمُوا بِحَبلِ اللَّهِ جَمِيعاً و لاتَفَرَّقُوا
همگي به ريسمان الهي چنگ زنيد و پراكنده نشويد
آل عمران ، آيه ۱۰۳ .

پيامبرصلي الله عليه وآله :
أيُّهَا النّاسُ! عَلَيكُم بِالجَماعَةِ و إيّاكُم و الفُرقَةَ
اي مردم! بر شما باد به جماعت و بپرهيزيد از جدايي
ميزان الحكمه ، ح ۲۴۳۴ .

پيامبرصلي الله عليه وآله :
الجَماعَةُ رَحمَةٌ و الفُرقَةُ عَذابٌ
وحدت مايه رحمت ، و تفرقه موجب عذاب است
كنزالعمّال ، ح ۲۰۲۴۲ .

پيامبرصلي الله عليه وآله :
يَدُاللَّهِ عَلَي الجَماعَةِ و الشَّيطانُ مَعَ مَن خالَفَ الجَماعَةَ يَركُضُ
دست خدا بر سر جماعت است و شيطان با كسي همراه است كه با جماعت ناسازگاري كند
كنزالعمّال ، ح ۱۰۳۱ .

پيامبرصلي الله عليه وآله :
عَلَيكَ بِالجَماعَةِ ؛ فَإنَّما يأكُلُ الذِّئبُ القاصِيَةَ
با جماعت همراه شو ؛ زيرا گرگ ، گوسفند دورمانده را مي‏خورد
مسند أحمد ، ج ۶ ، ص ۴۴۶ .

امام علي عليه السلام :
لَوسَكَتَ الجاهِلُ مَااختَلَفَ النّاسُ
اگر نادان خاموشي مي‏گزيد ، مردم دچار اختلاف نمي‏شدند
بحار الأنوار ، ج ۷۸ ، ص ۸۱ .

امام علي عليه السلام :
عَلَيكُم بِالتَّواصُلِ وَالتَّباذُلِ و إيّاكُم و التَّدابُرَ والتَّقاطُعَ
بر شما باد به ارتباط و بخشش به يكديگر و دوري گزيدن از جدايي و پشت كردن به يكديگر
نهج البلاغه ، نامه ۴۷ .

اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال

 ... من شعار امسال را «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» قرار میدهم؛ یعنی اقتصاد مقاومتی عنوان کلّی است، بعد تولید و اشتغال؛ این مجموع نقاطی  است که بایستی همه بر روی آن متمرکز بشوند...

ابتدای امسال نیز مانند سنوات گذشته، آغاز سال متبرک بود با سخنان مهم و ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، سخنانی که بخشی از آن بارها و به اَشکال مختلف از سوی ایشان مطرح شده است، اما شاید بتوان از اشاره رهبری به «مدیریت انقلابی» به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های این سخنرانی نام برد، نکته‌ای که حاوی پیام‌ها و مفاهیم بسیار مهمی است که متأسفانه به‌نظر می‌رسد، همچنان مورد غفلت مسئولین محترم قرار دارد و یا حداقل به اندازه کافی مورد توجه واقع نشده است.
امام خامنه‌ای در این فراز از سخنرانیشان می‌فرمایند: «اگر مدیریت، متدین، انقلابی و کارآمد باشد، همه مشکلات حل می‌شود.» و این جمله، در برگیرنده نکاتی متعددی است که مهمترین آنها عبارتند از:
بر خلاف تصور کسانی که شرایط انقلاب را محدود به زمان خاص می‌دانند، «روحیه انقلابی» و «مدیریت انقلابی» و در مجموع «انقلابی بودن»، «انقلابی ماندن» و «انقلابی عمل کردن»، تاریخ انقضاء ندارد و حداقل تا زمانی که انقلاب اسلامی به هدف غایی خود یعنی ایجاد «تمدن نوین اسلامی» و استقرار عدالت کامل، به دست مبارک حضرت ولی عصر(عج) دست پیدا نکند، پایانی برای آن متصور نیست.
«انقلابی بودن» و با «روحیه و مدیریت انقلابی» عمل‌کردن که گاهی رهبر معظم انقلاب با تعابیری مانند؛ «عملکرد جهادی» یا «رویکرد نهادی» از آن نام می‌برند، اگرچه نافی ضرورت حفظ آمادگی دفاعی برای مقابله با توطئه دشمنان نیست، اما لزوماً به معنای خشونت‌طلبی و هرج و مرج یا جنگ‌طلبی و درگیری هم نیست، بلکه عمدتاً بر کار و تلاش مضاعف، توأم با شور و نشاط انقلابی و در جهت کسب رضایت الهی تأکید دارد.
استفاده از کلمه «اگر» در این جمله می‌تواند گویای این واقعیت باشد که در حال‌حاضر، یا «مدیریت انقلابی» از جایگاه شایسته و بایسته خود برخوردار نیست و لذا برای حل مشکلات، باید تمرکز مدیران و مسئولین محترم بر ایجاد و گسترش این روحیه و این نوع از مدیریت یعنی «مدیریت انقلابی» متمرکز شود، همچنان که در طول سال‌های اولیه انقلاب و به‌ویژه در دوران دفاع مقدس، این رویکرد در اوج شکوفایی و کارآمدی قرار داشت.
همچنین به‌کار بردن واژه‌های بسیار مهم و کلیدی «متدین» و «کارآمد» در این جمله  ناظر بر ضرورت دینداری و توانمندی مدیران نظام اسلامی است و لذا می‌نوان از آن چنین استنباط کرد که مدیرانی که از چنین ویژگی‌هایی برخوردار نیستند، نباید و نمی‌توانند سکاندار اداره کشور باشند.
در واقع اصرار معظم‌له بر این نکات؛ تأکید مکرر بر این راهبرد مهم است که حل مشکلات کشور تنها از طریق احیاء مجدد روحیات و ویژگی‌های مدیریتی ابتدای انقلاب و دوران جنگ تحمیلی ممکن است، دورانی که اکثر مدیران و قاطبه مردم انقلابی، برای تأمین نیازهای کشور و حفظ دستاوردهای انقلاب، به‌طور شبانه‌روزی و بدون هیچ چشمداشت نامتعارفی و صرفاً در جهت کسب رضای الهی تلاش و فعالیت می‌کردند.
طبیعی است وقتی چنین روحیه‌ای بر فضای کشور حاکم شود، دیگر هیچ تحریم و تهدیدی نمی‌تواند، مانع از دستیابی انقلاب اسلامی به اهداف والای خود شود و مسئولین، مردم و به‌خصوص جوانان متدین، متخصص و با انگیزه کشور خواهند توانست با اتکاء به منابع، امکانات و نیروهای درونزایی که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب قرار داشته، عمده نیازهای کشور را مستقیماً تأمین و مشکلات را برطرف نمایند.
البته این مفهوم به معنای خودکفایی کامل در بخش تولید نیست، بلکه پدید آورنده شرایطی است که امکان تبادل تجاری با سایر کشورها بر اساس منافع متقابل توأم با عزت و اقتدار و مبتنی بر راهبرد «ما می‌توانیم» را فراهم خواهد نمود.
بدیهی است در چنین شرایطی نه‌تنها مدیرانی که خود را حتی از تهیه آبگوشت بزباش عاجز می‌دانند در نظام مدیریتی کشور جایگاهی نخواهند داشت، بلکه دیگر مدیران نیز، موفقیت بخش تولید را لزوماً مشروط به ورود و به‌کارگیری کارشناس خارجی نخواهند دانست و به‌جای آن، تلاش خود را بیش از هر چیز و در اولویت اول بر استفاده از دانش موجود و بهره‌بردن از منابع و نیروهای درونزا متمرکز خواهند نمود.  
در چنین شرایطی دیگر تفاهم با کدخدا بر سر حقوق مشروع و طبیعی کشور، اولویت اول نیست، بلکه مطالبات رهبر معظم انقلاب در مورد ضرورت پیشرفت علمی، رونق تولید داخلی، جلوگیری جدی از واردات بی‌رویه، مبارزه با تهاجم فرهنگی، شکوفایی استعدادها و ابتکارات جوانان، به‌کار افتادن پس‌اندازهای پراکنده، از بین رفتن یا کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، ایجاد نشاط ملی و به‌کار افتادن ظرفیت‌های معدنی کشور و امثال آن به دغدغه اصلی تبدیل خواهند شد و مسئولین مسیر کسب عزت و اقتدار را در استفاده بهینه از ظرفیت فکری و ذهنی جوانان انقلابی و نخبگان متعهد و متدین در عرصه‌های مختلف جستجو خواهند نمود.
در چنین شرایطی است که؛ دیگر ارز کشور برای وارد نمودن کالاهای مصرفی و غیرضروری صرف نخواهدشد و مسابقه‌ی به رخ کشیدن نشان‌ها و مارک‌های خارجی که به تعبیر رهبری، یکی از بلاهای بزرگ اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی جامعه محسوب می‌شود، کم‌رنگ خواهد شد و در نتیجه ایجاد اشتغال، افزایش تولید ملی و جهش صادراتی صورت خواهد گرفت و بیکاری به‌عنوان یکی از مشکلات مهم کشور کاهش خواهد یافت و در نهایت معیشت مردم بهبود و آرامش و امنیت پایدار گسترش خواهد یافت.
ایشان در بخش دیگری از این سخنرانی، ضمن اشاره به ضعف‌های متعدد موجود در نظام اداره کشور، متذکر می‌شوند که؛ «این مشکلات عمدتاً مربوط به مدیریت‌های ماست نه حرکت نظام اسلامی» و در ادامه افزودند؛ «ما هر جا یک مدیریت انقلابی فعال و پرتحرک داشتیم (مانند صنایع دفاعی)، کار پیش رفته و  هرجا مدیریت‌های ضعیف، بی‌حال، ناامید، غیرانقلابی و بی‌تحرک داشتیم، کارها متوقف مانده یا به انحراف رفته است.»
در این سخنرانی، رهبر معظم انقلاب اسلامی(دامت برکاته)، ایران اسلامی را از نظر مادی و معنوی کشوری ثروتمند معرفی کردند و با اشاره به ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه فراوان موجود و همچنین خدمات برجسته و فوق‌العاده نظام اسلامی به ملت، یادآوری می‌کنند که؛ «دشمن در تبلیغات وسیع خود تلاش می‌کند که کمبودهای معیشتی را به نظام اسلامی نسبت بدهد. آنها می‌خواهند این‌گونه القاء کنند که نظام اسلامی قادر نیست مشکلات مردم را حل کند.»    
امید است با اِعمال «مدیریت انقلابی» و توجه‌ویژه مسئولین محترم به شعار (اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال) در سال ۱۳۹۶، شاهد تحول اقتصادی و تسریع در تحقق «اقتصاد مقاومتی» موردنظر امام خامنه‌ای باشیم.

 

 

 

ای همه آزادگی، «یا لیتنا کنّا معک»...

هر انسانی را لیلة القدری هست که در آن ناگزیر از انتخاب می شود و حرّ را نیز شب قدری اینچنین پیش آمد ... عمر بن سعد را نیز ... من و تو را نیز شب قدری اینچنین پیش خواهد آمد .

اگر باب یا لیتنی کنت معکم هنوز گشوده است، چرا آن باب دیگر باز نباشد که :

لعن الله امه سمعت بذلک فرضیت به ؟...

(شهید سید مرتضی آوینی)

آموزه هایی از نهج البلاغه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

السلام عليك يا اباعبدا... الحسين

 

السلام عليك يا اباعبدا... الحسين

دانی که چرا مهر جبین خاک حسین است؟

چون قبله ی دل پیکر صد چاک حسین است

دانی که چرا چوب شود قسمت آتش؟

بی حرمتیش بر لب و دندان حسین است

دانی که چرا آب فراتست گل آلود؟

شرمنده زلعل لب عطشان حسین است

دانی که چرا کعبه ی حق گشته سیه پوش

یعنی که خدا هم عزادار حسین است . . .

کربلا نشان داد که با شکیب در عطشی کوتاه، میتوان همیشه ی تاریخ را سیراب کرد

 

حسین یعنی زیبایی، مگر می شود با زیبایی همراه و همسایه بود و زیبا نشد.

 

فرا رسيدن ايام سوگواري سالارشهيدان اباعبدا... الحسين تسليت باد.

 

پايگاه مقاومت بسيج شهيد صفاريان سازمان ملي استاندارد ايران

حدیث هفته

 امام علی علیه السلام :

 يَسيرُ الدنيا خيرٌ من كثيرِها، و بُلغَتُها أجدَرُ مِن هلكَتِها؛

  اندكِ دنيا، بهتر است از بسيار آن و آنچه به قدر كفايت باشد، شايسته ‏تر است از آن مقدار كه به نابودى آدمى انجامد.

  غرر الحكم، ح10993