امروز : یکشنبه, 05 فروردين 1397

تصاویری که ماندگار شدند- نوروز در جبهه ها

مردانی، مرد با لباس‌‌های خاکی دور سفره عید نشسته‌اند، دست‌هایشان را رو به آسمان گرفته‌اند، به پیام نوروزی مولایشان گوش می‌دهند، می‌روند تا دوباره بایستند و معلوم نیست نوروز دیگر بر سفره آسمانی می‌نشینند یا زمینی. 

به گزارش شهدای ایران؛ یازده روز از پایان عملیات خیبر می‌گذشت؛ رزمنده‌ها یک ماه می‌شد که در جزیره مجنون و سرزمین‌های باتلاقی شب و ‌روز نداشتند و فرماندهانی همچون محمدابراهیم همت، مرتضی یاغچیان، حمید باکری، اکبر زجاجی و هزاران رزمنده شجاع و حماسه‌آفرین بسیجی، بهایی بود که برای حفظ جزایر داده بودند.

عید نوروز از راه می‌رسید و رزمنده‌ها از نوجوان ۱۳ ـ ۱۴ ساله تا پیرمردان ۶۰ ـ ۷۰ ساله هنوز در منطقه بودند.

«یوسف گرامی» از عکاسان دفاع مقدس، تصویری ماندگار از سفره عید نوروز در جبهه در تاریخ ماندگار دفع مقدس ثبت کرده است که جمعی از بسیجیان پایگاه ابوذر تهران دور سفره‌ای در منطقه جفیر نشسته‌‌اند.

عکس حضرت امام خمینی(ره)، مردانی با لباس‌‌های خاکی، پرچم سرخ و سفید و سبز ایران، چفیه، فانوس، برگ سبز، یک سینی پرتقال، آجیل‌هایی که داخل ماهی‌تابه‌های آلومینیمی کوچکی ریخته شده و اسلحه‌هایی که نماد مقاومت در برابر هر هجمه‌ای است، تمام وسایل دو سفره نایلونی متفاوت است و دور این سفره رزمنده‌ها در حالی که دست‌هایشان را رو به آسمان گرفته‌اند، پیام مولایشان امام خمینی(ره) را از رادیو گوش می‌دهند.
حضرت امام(ره) در پیام نوروزی اول فروردین ۱۳۶۳ می‌فرمایند «از خدای تبارک و تعالی خواستارم که به برکت حضرت ولی امر (سلام‌الله‌علیه) که این کشور، کشور اوست، این سال جدید را بر همه مسلمین جهان خصوصاً بر ملت عزیز ما مبارک کند. مبارک باد این پیروزی بزرگ اسلام بر کفر، مبارک باد این جهاد بزرگ مجاهدین ما در راه اسلام. ان‌شاءالله این روز عید مبارک باشد برای همه. شهدا مهمان خدا هستند، اگر اینها را ما واقعاً در قلب‌‌مان ادراک بکنیم، عید می‌شود برای کسانی که شهید دارند، عید می‌شود برای کسانی که مجروح شدند، عید می‌شود برای کسانی در راه خدا عزیزان خودشان را از دست دادند، برای اینکه این عزیزان، عزیزان خدا هستند، اینها همه از او هستند. و امیدواریم که این سال باز مبارک باشد بر همه قشرهای ملت و همه کسانی که در زیر سایه جمهوری اسلامی هستند و بر همه ملت‌های ضعیف».

و آنها می‌روند تا حماسه‌های دیگری را خلق کنند، شاید فقط تعداد انگشت‌شماری از این مردان عید نوروز سال ۱۳۶۴ را دور چنین سفره‌ای نشستند و همه آنها می‌دانند که معلوم نیست نوروز دیگر بر سر سفره آسمانی می‌نشینند یا زمینی…

برگزاری مراسم جشن انقلاب در سازمان ملی استاندارد

به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد ایران، به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشن با شکوهی با حضور معاونان، مشاوران، مدیران کل، مسئولین استانی و جمع کثیری از کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران و آقای عزیز اکبریان رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، و مهمانانی از نواحی سپاه و بسیج ادارت استان البرز صبح روز سه شنبه 17 بهمن در  محل سالن شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد برگزار شد.

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته بسیج

به گزارش روابط عمومی پایگاه مقاومت بسیج شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد ایران، این مراسم با حضور رییس ، معاونان ، مشاوران ، مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران و پژوهشگاه استاندارد،  مهمانانی از نواحی سپاه و بسیج استان البرز  و جمع کثیری از بسیجیان و کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران، در  صبح سه شنبه 7 آذر در سالن شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد ایران برگزار گردید.

در این مراسم بعد از قرائت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و عرض خیر مقدم به حاضرین توسط مجری برنامه، آقای  نظام اسلامی، استاد پیرزاده و گروه تواشیح ولایت به اجرای برنامه پرداختند.

در ادامه نیره پیروزبخت ، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این مراسم ، با تبریک آغاز ولایت امام زمان و روز بسیج مستضعفین ، اظهارداشت : در اندیشه امام(ره) بسیج نهادی است اجتماعی با ابعاد متعدد، در این نگرش بسیج دیگر صرفاً سازمانی نظامی نیست که فقط در زمان جنگ و برای دفاع در مقابل دشمن شکل گرفته باشد، بلکه نهادی است وسیع و پاسخگوی نیازهای اساسی  و حیاتی جامعه .

 رییس سازمان ملی استاندارد ایران بیان کرد : بسیج در صورتی می تواند نهادی جامع و شامل جهات متعدد و پایدار شناخته شود که نیازهای دایمی و باورها و ارزش های فرهنگی پدید آورنده آن به روشنی تعریف شوند، این نیازها ممکن است اقتصادی، سیاسی، فرهنگی یا نظامی باشند.

وی افزود : به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمرى است كه شكوفه هاى آن بوى بهار وصل ، طراوت يقين و حديث عشق مى دهد. بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان چه در جنگ و چه در صلح ، بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند.

پیروزبخت تاکید کرد : حضور بسیجی در همه زمان ها و عرصه ها برای تحقق اهداف نظام توانسته چالش ها و مشکلات را به نحو شایسته ای رفع کند.

پیروزبخت با تشریح تلاش های ماه های اخیر برای تصویب و به ثمر نشستن قانون جدید سازمان ملی استاندارد ایران ، گفت : بالاخره با پیگیری و تلاش مداوم ، مجمع تشخیص مصلحت نظام قانون جدید سازمان ملی استاندارد را تایید کرد و بدین ترتیب جایگاه سازمان ملی استاندارد در دولت ارتقا یافت .

وی افزود : از این پس و با تصویب این قانون فصل کار بسیجی وار فرارسیده است، تا با تلاش مضاعف از این دستاورد استفاده کنیم .

در این مراسم در کنار دیگر برنامه های متنوع، خواننده آئینی سید میلاد تاجزاده و  خواننده سنتی استاد خلج اجرای برنامه نموند.

گفتنی است در پایان این مراسم با حضور مسئولان حاضر در مراسم از از اسماعیل عاقلی ، فتح الله محمدی ، محمود فرمانی ، سید علی ملیحی و محمد حسین مسعودی فر به عنوان فرماندهان نمونه پایگاه مقاومت بسیج ادارات کل استاندارد استانهای سیستان و بلوچستان  ، لرستان ، گلستان ، همدان ، هرمزگان و همچنین ، اصغر صالح زاده ، سید سعید طباطبایی ، سیروس صارمی، حاجی رضا احمدی متمایل ، فرشید زعیمی ، محمد علی بیگلو ، شهربانو صفری ، میترا عرفانی فر، گیتی نریمانی و زهرا قربانی نیا به عنوان بسیجیان نمونه سازمان تجلیل به عمل آمد

حدیث هفته

 امام علی علیه السلام :

 يَسيرُ الدنيا خيرٌ من كثيرِها، و بُلغَتُها أجدَرُ مِن هلكَتِها؛

  اندكِ دنيا، بهتر است از بسيار آن و آنچه به قدر كفايت باشد، شايسته ‏تر است از آن مقدار كه به نابودى آدمى انجامد.

  غرر الحكم، ح10993